Tapudaki konut bedeli için 3 uyarı

Evinin değerini düşük gösterenlere aradaki vergi ve gecikme zammıyla birlikte 2-10 bin lira arasında değişen cezalar kesildi.

Tapudaki konut bedeli için 3 uyarı!

 

Tapudaki konut bedeli için uzmanlardan 3 uyarı!

Evinin değerini düşük gösterenlere aradaki vergi ve gecikme zammıyla birlikte 2-10 bin lira arasında değişen cezalar kesildi.

Emlak şirketleri, belediyeler, bankalar tarafından belirlenen konut değerleri konusunda da standart getirilmesi hedefleniyor. Gelir İdaresi hazırladığı broşürle ‘risk almayın, gayrimenkulünüze hak ettiği değeri verin’ çağrısı yaptı.

Alana da satana da ceza
Tapuda eksik konut bedeli ödeyenlere aradaki farkla beraber tapu harcının da dörtte biri kadar ceza kesiliyor. Gayrimenkulü hem alan hem de satandan harcın yüzde 25’i kadar vergi cezası almıyor.

Uzmanlardan üç önemli uyarı!
1- Gayrimenkulünüzü nakit ya da banka kredisiyle de alsanız tapu işlemlerinde gerçek alım bedelini beyan ediniz.
2- İnşaat şirketi, müteahhit ya da aracılık eden komisyonculardan ödediğiniz bedel karşılığında fatura almayı ihmal etmeyin.
3- Eksik ödenen tapu harçlarının Maliye tarafından cezalı olarak tahsil edileceğini unutmayın.

 

MAJÖR GAYRİMENKUL Tapudaki konut bedeli için 3 uyarı MAJÖR GAYRİMENKUL,Evinin,değerini,düşük,gösterenlere,aradaki,vergi,ve,gecikme,zammıyla,birlikte,2-10,bin,lira,arasında,değişen,cezalar,kesildi.,Tapudaki,konut,bedeli,için,3,uyarı!,Evinin,değerini,düşük,gösterenlere,aradaki,vergi,ve,gecikme,zammıyla,birlikte,2-10,bin,lira,arasında,değişen,cezalar,kesildi,Emlak,şirketleri,belediyeler,bankalar,tarafından,belirlenen,konut,değerleri,konusunda,da,standart,getirilme MAJÖR GAYRİMENKUL Evinin değerini düşük gösterenlere aradaki vergi ve gecikme zammıyla birlikte 2-10 bin lira arasında değişen cezalar kesildi. Tapudaki konut bedeli için 3 uyarı! Evinin değerini düşük gösterenlere aradaki vergi ve gecikme zammıyla birlikte 2-10 bin lira arasında değişen cezalar kesildi Emlak şirketleri belediyeler bankalar tarafından belirlenen konut değerleri konusunda da standart getirilme