Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum

Konut kredisi faiz oranları kamu bankalarının faiz indirmesi nedeniyle oldukça cazip hale geldi. Özel bankaların da indirim yapmasının ardından konut piyasası biraz ivme kazandı.

Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum!

Konut Kredisi Faiz Oranları Ağustos 2019


Konut kredisi faiz oranları kamu bankalarının faiz indirmesi nedeniyle oldukça cazip hale geldi. Özel bankaların da indirim yapmasının ardından konut piyasası biraz ivme kazandı.

Peki, konut kredisi faiz oranlarında son durum ne? Ekonomideki dengelenme sürecinin ardından Merkez Bankası’nın Temmuz ayında politika faizini 425 baz puan indirmesi satılık konut sayısını artırdı mı?

Ziraat Bankası öncülüğünde Ağustos ayından itibaren konut kredisi faiz oranları yüzde 1’in altına indi. Kamu bankalarının tamamında uygulanan bu indirim, kademeli olarak diğer bankalara da yansıdı.

Kredi Pazarı’nın paylaştığı bilgilere göre, ay boyunca devam eden seri faiz indirimleri sonrasında konut kredisi faiz oranları yaklaşık 13 ay sonra ilk defa yıllık yüzde 12 seviyesine kadar düştü.

Ağustos başında kamu bankalarının haftalık konut kredisi işlem sayılarında tarihi rekor kırıldı. Özel bankaların faiz indirimlerini desteklemesi biraz mikro ölçekte kalsa da uzun süredir beklenen talep alıcıları harekete geçirdi.

İşte konut kredisi faiz oranlarında son durum:

Ağustos 2019 Konut Kredisi Faiz Oranları
Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi çekmek isteyenlere yüzde 0,99 faiz oranı sunuyor. Bu kampanya haricinde Ziraat ve Halkbank yüzde 1,39 faiz oranı sunuyor. Vakıfbank ise standart konut kredisi kapsamında yüzde 1,49 faiz oranı sağlıyor.

Özel Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları
Özel bankaların sunduğu faiz oranları epey değişiklik gösteriyor. Her biri farklı kampanyalarla konut kredilerini cazip hale getirmeye çalışıyor. Aşağıda özel bankaların sunduğu imkanları bulabilirsiniz:

Kuveyt Türk 10 yıla kadar tüm vadelerde yüzde 1,27 kar payı oranı ile konut kredisi veriyor.
ING Bank 3 yıl vadeye kadar yüzde 1,39, 10 yıl vadeye kadar ise yüzde 1.34 faiz oranı sunuyor. Bankanın söz konusu kampanyalı oranlarından yararlanmak için konut kredisine ek sigortaların kullanılması gerekiyor.
Yapı Kredi Bankası faiz indirimi sonrasından 3 yıl vadeye kadar yüzde 1.37, 10 yıl vadeye kadar için ise yüzde 1.35 konut kredisi faiz oranı sunuyor.
TEB faiz oranlarını tüm vadelerde yüzde 1,35’e düşürdü. Tabela konut kredisi faizleri için de yüzde 2,58 oran veriyor.
Akbank 4 yıl vadeye kadar yüzde 1.39, 10 yıl vadeye kadar ise yüzde 1.35 faiz oranı sunuyor.
Garanti BBVA 1 yıl vadeye kadar yüzde 1.45, 2 yıl vadeye dek yüzde 1.37 ve 3 ile 10 yıl vade arasında yüzde 1.36 konut kredisi faiz oranı veriyor.
İş Bankası kampanyalı Sonbahar Konut Kredisi faiz oranları dahilinde 10 yıl vadeye kadar faiz oranlarını yüzde 1.39 olarak kullandırmaya başladı. Banka tabela konut kredisi için de yüzde 2.2 faiz oranı kullandırıyor.
Türkiye Finans Katılım Bankası 10 yıl vadeye dek yüzde 1.41 kar payı oranı ile konut finansmanı kullandırıyor.
ICBC Bank kampanyalı yeni evim konut kredisi için yüzde 1.41 faiz oranı sunmaya başladı. Bankanın tabela konut kredisi faizleri ise yüzde 2.4 seviyesinde.
QNB Finansbank 10 yıl vadeye dek yüzde 1.59 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor.
Şekerbank 5 yıl vadeye kadar yüzde 1.79, 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.94 konut kredisi faiz oranı sunuyor.
Anadolubank konut kredisi faiz oranları dahilinde 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.97 faiz oranı kullandırıyor.
HSBC Bank 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.99 faizli konut kredisi kullandırıyor.
DenizBank kampanyalı konut kredisi için yüzde 2.05 faiz oranı ile kredi sunuyor. Banka tabela konut kredisi faizleri kapsamında ise yüzde 2.75 faiz oranı sunuyor.
Kaynak : Hürriyet Emlak 

MAJÖR GAYRİMENKUL Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum MAJÖR GAYRİMENKUL,Konut,kredisi,faiz,oranları,kamu,bankalarının,faiz,indirmesi,nedeniyle,oldukça,cazip,hale,geldi.,Özel,bankaların,da,indirim,yapmasının,ardından,konut,piyasası,biraz,ivme,kazandı.,Konut,Kredisi,Faiz,Oranlarında,Son,Durum!,Konut,Kredisi,Faiz,Oranları,Ağustos,2019,Konut,kredisi,faiz,oranları,kamu,bankalarının,faiz,indirmesi,nedeniyle,oldukça,cazip,hale,geldi,Özel,bankaların,da,indirim,yapmasının,ardından,konut,piyasası,biraz,ivme,kazandı,Peki,konut,kredi MAJÖR GAYRİMENKUL Konut kredisi faiz oranları kamu bankalarının faiz indirmesi nedeniyle oldukça cazip hale geldi. Özel bankaların da indirim yapmasının ardından konut piyasası biraz ivme kazandı. Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum! Konut Kredisi Faiz Oranları Ağustos 2019 Konut kredisi faiz oranları kamu bankalarının faiz indirmesi nedeniyle oldukça cazip hale geldi Özel bankaların da indirim yapmasının ardından konut piyasası biraz ivme kazandı Peki konut kredi